Povinné ručení – srovnání

Sponzorované odkazy

Povinné ručení je nezbytnou podmínkou, abyste mohli vyjet s autem na silnici. Jde o zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Poslouží vám v případě kdy způsobíte nehodu a budete muset zaplatit škody na autě třetí osobě, případně na zdraví. A náklady za zdravotní péči v případě dopravní nehody mohou být opravdu vysoké. Pokud máte sjednané povinné ručení, tyto náklady za vás zaplatí pojišťovna.

Pokud jezdíte bez povinného ručení, koledujete si o tučnou pokutu. A pokud způsobíte dopravní nehody, tak i o to, že přijdete o řidičský průkaz.

Výše pojistných limitů

Pojišťovna za vás uhradí škody třetím osobám, avšak je do výše pojistných limitů. Ze zákona jsou tyto limity stanoveny na 35 milionů na škody na majetku a ve stejné výši i na škody na zdraví. V mnoha případech ale tyto limity nemusí stačit, je proto lepší zvolit si vyšší pojistné limity, ideálně alespoň dvojnásobné. S tím však souvisí i vyšší pojistné.

Cena povinného ručení

Výše pojistného na povinné ručení se odvíjí od technických parametrů vozidla jako je objem motoru, typ, značka a model auta i například rok výroby, ale také od osobního profilu řidiče, zejména jeho věku, bydliště i toho, zda jezdí bez nehod. Za beznehodovou jízdu je možné získat bonusy, kterými si můžete výrazně zlevnit povinné ručení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. více informací

Více informací o tom, jak společnost Google využívá soubory cookie, najdete ve článku zde.

Zavřít